Lirohen gjashtë anëtarët e familjes së vrasësit të Ambasadorit rus në Turqi

Lirohen gjashtë anëtarët e familjes së vrasësit të Ambasadorit rus në Turqi

 

Herët në mëngjes në provincën turke të Aydin-it, janë liruar prindërit, motrat, dy xhaxhallarët dhe një hallë e 22-vjeçarit, Mevlut Mert Altintas, i cili vrau Ambasadorin rus Charles, raporton Agjencia e lajmeve Antolia, shkruan Indeksonline.

Është pohuar se pas këtij sulmi, një total prej 13 personave janë arrestuar, ndërsa Ambasadori rus Charles është varrosur sot me nderime ushtarake në varrezat në periferi të Moskës.

Shpërndaje në: