Mbape nën ethe të finales: Duhet b*** për ta mundur Kroacinë

Periskopi.com Botërori 2018

Ethet e finales të botërorit kanë kapluar edhe futbollistët dhe jo vetëm fansat e futbollit.

Futbollistë nga të dyja kampet janë shprehur të emocionuar për këtë finale dhe do japin maksimumin për ta fituar.

Gjithashtu ato kanë vlerësuar edhe kundërshatrin.

Së fundmi ka qenë Mbape i cili ka dhënë një intervistë për një televizion francez ku ai ka thënë se Franca duhet të ketë shumë kujdes nga Kroacia.

‘Dyhet b… për ta mundur Kroacinë. Duhet të jemi të përqëndruar dhe të sulmojmë në momentet e duhura.

Kujdes maksimal, është finale.

Shpresoj që trofeu të mbërrijë në Francë. Jemi një grup shumë i mirë, kemi bërë ndeshje të mëdha. E meritojmë këtë botëror.