Mbi 14 mijë aksidente brenda tetë muajve në Kosovë

Periskopi.com Lajme

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se brenda tetë muajve kanë ndodhur 14,147 aksidente, prej tyre 68 aksidente janë fatale si dhe aksidente me lëndime janë 5,008.

Ndërsa, aksidente me dëme janë 9,071. Nga këto aksidente kanë vdekur 78 persona si dhe 9,758 të tjerë janë lënduar.

Po ashtu gjatë kësaj periudhe janë shqiptuar 313,384 tiketa.

Shpërndaje në: