Mbi 17 mijë të vdekur nga tërmeti në Turqi e Siri

Mbi 17 mijë të vdekur nga tërmeti në Turqi e Siri

Numri i të vdekurve nga tërmeti që goditi Turqinë dhe Sirinë e ka kaluar 17 mijëshin.

Kështu raportojnë mediat ndërkombëtare.

Tërmeti prej 7.8 shkallësh i tronditi këto dy vende në orët e para të mëngjesit.

Shumë vende të botës janë mobilizuar në ofrimin e ndihmës.

Në mesin e tyre janë Kosova edhe Shqipëria, që kanë dërguar atje ekipet e shpëtimi.

Shpërndaje në: