Mediat belge: Hasi do ta drejtojë këtë skuadër

Mediat belge: Hasi do ta drejtojë këtë skuadër

Sipas medieve belge, Hasi është kandidati kryesor që pritet t’i jepet besimi për të ndërtuar ekipin për sezonin e ardhshëm, ku synimi do të jetë titulli kampion.

Sivjet objektivi titull është venitur dhe synohet fitimi i kupës dhe angazhimi i lojtarëve të akademisë për të qenë më pas gati për sezonin e pasardhës.

Puna e mirë e bërë nga Hasi në vitin e parë me Anderlechtin, duket se ka mbetur në mendjen e drejtuesve të Genkut që vlerësojnë trajnerin shqiptar. Ai së fundmi e ka drejtuar Legian e Warshavës për disa muaj, por që nuk pati sukses.

Shpërndaje në: