Mediat serbe publikojnë një foto të Titos cullak (Foto)

Mediat serbe publikojnë një foto të Titos cullak (Foto)

Fotografia në të cilën shihen “jugosllavët” me Titon pothuajse i zhveshur është shkrepur në kampin ushtarak francez.

Me rastin e eksplorimit të gazetarit dhe publicistit Zeljko Zirojeviç në lidhje me jetën e Josip Broz Titos, ai ka hasur në këtë fotografi krejtësisht të panjohur për publikun.

Siç është raportuar nga “Glas Javnosti”, kjo fotografi zbulon se Tito ishte anëtar i forcave ndërkombëtare në Spanjë./Periskopi

Shpërndaje në: