Memli Krasniqi: Mbështetje e jashtëzakonshme që Besim Ilazi të vazhdoj qeverisjen e mirë

Periskopi.com Lajme

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka qëndruar në Kaçanik ku tha se pa Vullnet e gatishmëri e jashtëzakonshme për fitoren e PDK-së, që kryetari Besim Ilazi të vazhdojë të qeverisë me këtë komunë edhe në mandatin e ardhshëm.

Në një postik në Facebook, Krasniqi thotë se PDK dhe Kaçaniku krenohen me Besim Ilazin dhe qeverisjen e tij, i cili ka krijuar perspektivë, duke i përmbushur premtimet në lidhje me zhvillimin ekonomik, arsimin, bujqësinë dhe investimet në infrastrukturë.

“Por, nga 17 tetori ne jemi të vendosur që ta transformojmë Kaçanikun në një qytet modern duke e nxjerrë atë në tjetër nivel. Të dielën, qytetarët e Kaçanikut, pa dallim, do të votojnë numrin 177 për kryetarin Besim Ilazi dhe modelin e qeverisjes transformuese në këtë komunë.”, shkruan ai.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=398946114937458&id=100044662171388&sfnsn=mo