Messi mbret në 2016

Periskopi.com Sporti

Lionel Messi ka arritur shifrën e 41 golave të shënuara deri më tani në këtë vit.

Argjentinasi i cili sonte shënoi tre gola ndaj Celtic, prinë para yjeve tjerë të futbollit si Zlatan Ibrahimovic, Luis Suarez dhe Cristiano Ronaldo.

I dyti në renditjes për sa i përket golave të shënuara në këtë vit gjendet bashkëlojtari i Messit, Luis Suarez, i cili ka shënuar plot 40 gola.

I treti renditet Ibrahimovic me 38 gola, ndërsa Cristiano Ronaldo ka shënuar 33 gola dhe renditet në pozitën e katërt. /Periskopi.com