Miftaraj për super-këshilltarin me 7500 euro rrogë: Marre

Miftaraj për super-këshilltarin me 7500 euro rrogë: Marre

Ehat Miftaraj, drejtor i Institutit Kosovar për Drejtësi, ka reaguar pas lajmit ekskluziv të publikuar në Periskopi, lidhur me këshilltarin e angazhuar nga Ministria e Jashtme me pagë mujore prej 7500 euro.

Ai shkruan:

Misioni diplomatik i Republikës së Kosovës nxitë dhe fuqizon zhvillimin e marrëdhënieve politike, ekonomike, kulturore, arsimore,

shkencore, teknologjike, të informacionit, diplomatike-konsullore dhe në çdo fushë tjetër ndërmjet Republikës së Kosovës dhe shtetit pranues ose organizatës ndërkombëtare, në një frymë miqësore e bashkëpunimi.

Kosova ka ambasada ne Belgjike dhe Holande.

Nese lajmi i publikuar ne Periskopi eshte i sakte, secili nga ne duhet te pyesim pse duhet me pagu nje konsulent 90 mije Euro ne vit per me promovu dicka qe eshte e pershkruar ne detyrat dhe pergjegjesite e Ambasades?

Pergjigjen e dine vetem Donike Gervalla dhe qeveria Kurti.

Qeverisja Pronto brina ska.  Apo Kurti dhe qeveria e tij aq shume e ka ul papunesine ne Kosove, sa ka fillu me ul papunesine edhe ne Spanje e shtete te Beneluksit.

MARRE!

Shpërndaje në: