Milani bën mrekullinë në vazhdime: Dy gola brenda tre minutave, Ibrahimovic realizon supergol

Periskopi.com Sporti

Milani ka rikthyer epërsinë kundër Torinos në ndeshjen e Coppa Italias, me takimin që është në vazhdime dhe tani po avancon 4-2.

Ai që ka realizuar golin e dytë të “Rossonerëve”, Hakan Calhanoglu, ka realizuar edhe të tretin, derisa vetëm tre minuta më vonë, Zlatan Ibrahimovic shënoi për 4-2.

Shënimi i tij i minutës 107-të ishte tejet i veçantë, pasi lansoi një goditje të pandalshme në drejtim të portierit.

Shikoni më poshtë.

 

Vetëm dy minuta më vonë, sulmuesi suedez ka realizuar edhe golin e katërt duke treguar saktësi të jashtëzakonshme.

Shikoni më poshtë. /Periskopi.com/

 

Shpërndaje në: