Momenti kur Harvey Elliott thyen këmbën – ndërhyrje brutale

Periskopi.com Sporti

Sezoni për Harvey Elliott duket se ka përfunduar sonte.

Një ndërhyrje brutale ka qenë ajo e lojtarit të Leeds United kundrejt mesfushorit premtues të Liverpool, Harvey Elliott.

‘Reds’ ishin në epërsi prej 0:2 dhe po luhej minuta e 57’ kur Elliott theu këmbën, përcjell Periskopi.

Gjithçka ndodhi pas një ndërhyrje brutale që u përcoll edhe me karton të kuq.

Struijk ishte përgjegjës për këtë ndërhyrje aspak sportive. Shikoni videon më poshtë. /Periskopi/