Monaco arrin marrëveshjen me Liverpoolin për Minaminon

Monaco arrin marrëveshjen me Liverpoolin për Minaminon

Skuadra e Monacos ka arritur marrëveshjen e transferimit me Liverpoolin për mesfushorin Takumi Minamino.

Minamino nuk kishte shumë minuta te skuadra e ‘The Reds’ dhe për këtë klubi vendosi edhe ta shes atë, shkruan Periskopi.

Sipas mediave në Angli, Minamino ka pranuar ofertë prej 15.5 milionë euro për të fimosur me klubin francez.

Shpërndaje në: