Motra e Ronaldos e pëlqen dhe komenton postimin që tallte golin e Messit me ‘biçikletë’

Periskopi.com Sporti

Motra e Cristiano Ronaldos është akuzuar se është “e fiksuar” pas Lionel Messit pasi ka pëlqyer dhe komentuar një postim që tallte golin e pabesueshëm të yllit të PSG -së me goditje me biçikletë kundër Clermont.

Messi mahniti botën e futbollit me një gol në mënyrë akrobatike për të përfunduar një fitore të madhe në  5-0 për PSG-në, shkruan Periskopi.

Ky ishte goli i dytë në ndeshje i shtatë herë fituesit të Topit të Artë, ndërsa ai gjithashtu dha një asist për Neymar në fillim të ndeshjes.

Një faqe e fansave të Ronaldos në Instagram, cr7.o_legendary, u tall me golin e Messit dhe e krahasoi atë me goditjen ikonike të portugezit me biçikletë për Real Madridin kundër Juventusit në Ligën e Kampionëve në vitin 2018.

Duke postuar dy imazhe të golave, llogaria e tifozëve shkruan: “Njëra është pistoletë dhe tjetra është biçikletë.

“Njëra është në kampionatin francez kundër Clermont dhe tjetra është në fazën eliminatore të Champions League kundër Juventusit.

Motra e Ronaldos, Katia Aveiro, e ka pëlqyer postimin para se të komentojë me disa emoji-sh që duartrokasin.