Në Kosovë, partia e Vuçiqit i vodhi votat

Në Kosovë, partia e Vuçiqit i vodhi votat

Derisa simpatizantët e Partisë Përparimtare të Serbisë (SNS), kanë festuar me të shtëna armësh deri në orët e vona, të dielën, pas njoftimit se në zgjedhje ka ngadhënjyer lista “Serbia fiton – Aleksandër Vuçiq”, subjektet politike opozitare janë ankuar se lista “Serbia fiton – Aleksandër Vuçiq” ka fituar me vota të vjedhura në Mitrovicë, Zveçan dhe në komunat e Anamoravës.

Shpërndaje në: