Nis seanca ndaj Sveçlës për hedhje të gazit lotsjellës

Nis seanca ndaj Sveçlës për hedhje të gazit lotsjellës

Seanca ndaj ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, tashmë ka nisur.

Ai akuzohet për hedhje të gazit lotsjellës në vitin 2019 në Kuvendin e Kosovës.

Kjo seancë do të mbahet edhe ndaj deputetëve tjerë të Lëvizjes Vetëvendosje si Fitore Pacolli, Salih Zyba dhe Drita Millaku.

Shpërndaje në: