Nora Gjakova në finale e madhe të Tbilisit – Takohet me xhudisten serbe që e kishte mposhtur njëherë

Nora Gjakova në finale e madhe të Tbilisit – Takohet me xhudisten serbe që e kishte mposhtur njëherë

Nora Gjakova ka siguruar finalen e madhe në Grand Slamin e Tbilisit.

Xhudistja kosovare ka triumfuar në gjysmëfinale ndaj asaj kanadeze, Jessica Klait.

Do të jetë një përballjet e “zjarrtë” në finalen e madhe, atje ku Gjakova do të përballet me xhudisten serbe, Marica Perisic.

Xhudistja jonë e ka mposhtur më herët atë dhe e njeh mirë.

Shpërndaje në: