Osmani në Londër, bën homazhe para arkivolit të Mbretëreshës Elizabeth II

Osmani në Londër, bën homazhe para arkivolit të Mbretëreshës Elizabeth II

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shkuar në Londër, për të bërë homazhe para arkivolit të Mbretëreshës Elizabeth II.

Kjo është bërë e ditur nga vetë presidentja Osmani, përmes një postimi në Twitter.

“Sot ne i bëmë nderimet tona Mbretëreshës së ndjerë të HM Elizabeth II në Westminster Hall në Londër. Ne bashkohemi me kolegët e tjerë dhe popullin e Mbretërisë së Bashkuar për të nderuar trashëgiminë e saj të një jete të përkushtuar ndaj punës”, ka shkruar Osmani.

Shpërndaje në: