Pacolli i reagon Kurtit pasi investitori u largua nga Kosova: Fajet i kanë ‘hajnat e mëhershëm’

Periskopi.com Lajme

Lideri i AKR’së si dhe deputeti i Kosovës, Behxhet Pacolli, ka reaguar lidhur me lajmin që një kompani e huaj ka refuzuar investimin në Kosovë, ndërsa ka thumbuar kryeministrin Albin Kurti.

Kjo kompani pretendonte t’i investonte në Kosovë hiq më pak se 110 milion euro, por për shkak të procedurave ka zgjedhur Maqedoninë për të investuar.

E për këtë ka reaguar Pacolli duke ironizuar me Kurtin, ai ka thënë se firma franceze ka ikur për shkak të ‘hajnave të vjetër’.

“Po kjo firmë franceze pse iku nga Kosova e shkoi ne Maqedoni? …. si duket prap keta “hajnat e maparshem” janë fajtor!”, ka shkruar ai.