Pah çfarë goli ishte ky – Mesfushorja e Lyonit ia shqyen portën portieres së Barcelonës në finalen e Championsit

Periskopi.com Sporti

Ka përfunduar  finalja e madhe e UEFA Champions League Women mes Lyonit dhe Barcelonës.

Gjatë pjesës së parë pamë katër gola të shënuara për rezultatin Lyon 3-1 Barca.

Por, goli i parë i shënuar nga Amandine Henry ishte diçka e jashtëzakonshme. 32-vjeçarja plasoi një goditje fantastike nga largësia duke e zënë në befasi portieren kundërshtare.

VIDEO