Pajtohet Haki Abazi? I kthehet ‘fuqishëm’ jetës parlamentare

Periskopi.com Lajme

Deputeti i VV-së, Haki Abazi, i është kthyer jetës parlamentare.

Pasi kishte shprehur pakënaqësitë e tij me popullin, e të cilat kishte thënë se i kishte ndarë edhe me lidershipin e partisë [Albin Kurtin].

Ai kishte munguar në të paktën dy seanca të Kuvendit të Kosovës, dhe për të parën kishte kërkuar falje para popullit.

Por, duket se z. Haki Abazi megjithatë është pajtuar deridikund me partinë ose këdo me të cilin ka pasur mospajtim pasi sot është parë si lider i Komisionit për Punët të Jashtme, përcjell Periskopi.

Sot para tij dhe deputetëve tjerë prezentë ishte ministresha me emrin Donika Gërvalla Schwarz.

Videoja: