Pamjet e sapo publikuara nga ‘driblimet legjendare’ të Sadio Manes janë thjesht drithëruese

Periskopi.com Sporti

Sadio Mane është rikthyer në stërvitjet e Liverpoolit pas dy javëve jashtë për shkak të lëndimit në ligament.

Norwich City do ta konsiderojë veten si të pafat pasi senegalezi mund të rikthehet në fundjavë për ta përforcuar sulmin, i cili edhe ashtu veç ishte shumë i frikshëm pa të, transmeton Periskopi.

27-vjeçare ka treguar formë impresive para portës këtë sezon, me 13 gola dhe shtatë asistime në të gjitha garat.

Sidoqoftë, ajo që e ndan Manen nga një anësor mesatar në Premier League nuk është vetëm gatishmëria e tij për ta gjetur rrugën e golit, është edhe mënyra si u çaset aksioneve.

Statistikisht, Adama Traore i Wolvesit është dribluesi më i mirë në kampionatin anglez.

Sidoqoftë, videoja që sapo është krijuar me driblimet legjendare të Manes është thjesht brilante.

Shikoni më poshtë. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: