Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Sot mbi vendin tonë pritet të mbajë mot me vransira njofton Prishtina Weather raporton Gazeta Blic.Kohëpaskohe do të ketë reshje lokale shiu.

Njoftimi i plotë:7.06 – Mot kryesisht me vransira, e kohëpaskohe me reshje lokale shiu.

8.06 – Kryesisht me vransira dhe kohëpaskohe me reshje lokale shiu.9.06 – Kryesisht me vransira. Paradite riga lokale shiu, e pasdite dhe mbrëmje priten zhvillime edhe të rrebesheve me bubullimë.

Era do të fryjë kryesisht nga jugu e juglindja 3-7m/s.Shtypja atmosferike me tendencë të rënies përreth vlerave normale.

Shpërndaje në: