Pas 25 muaj testimesh, Jaguar i të gjitha terreneve do të prezantohet javën që vjen (Video)

Pas 25 muaj testimesh, Jaguar i të gjitha terreneve do të prezantohet javën që vjen (Video)

Jaguaer E-Peace që është testuar për 25 muaj në terrene të ndryshme, do të lansohet më 13 korrik.

Inxhinierët e kompanisë e kanë provuar atë në -40 gradë Celsius në Arktik, si dhe në mot ekstrem të nxehtë në shkretëtirat e Lindjes së Mesme, transmeton Telegrafi.

Ka bërë 400 xhiro në Nurburgring të Gjermanisë, si dhe në një shteg të makinave të shpejta në Itali.

Pasi E-Tron kaloi të gjitha pritjet, javën që vjen do të shfaqë shkathtësinë para një publiku, ku më në fund do t’i heqë shtresat e kamuflazhit. /Telegrafi/

Shpërndaje në: