Pas një kohe të gjatë rikthehet futbolli në Kosovë, formacionet zyrtare nga ndeshja Prishtina-Drenica

Periskopi.com Sporti

Pas më shumë se dy muaj pauzë futbolli elitar i Kosovës po merr frymë dhe po i rikthehet skenës.

Prishtina – Drenica, do të jetë takimi i vlefshëm për gjysmëfinalen e parë të Kupës së Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet.

Në këtë edicion për ndeshje kampionale, Prishtina me Drenicën janë takuar dy herë, në kryeqytet ka përfunduar 0:0, ndërsa në stadiumin “Bajram Aliu”, bardhekaltërit kanë triumfuar 3:1.

Kjo ndeshje nis në ora 18:00.

Prishtina – Drenica

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Bekaj, Thaqi, Miftaraj, Bekteshi, Abazi, Zyba, Boshnjaku, Krasniqi, Uka, John, Januzi.  Kryetrajner: Armend Dallku

Drenica: Ymeri, Lushtaku, Osmani, Mujkic, Mustafa, Elshani, Hamiti, Kerim, Hyseni, Turku   Kryetrajner: Gani Sejdiu

Gjyqtarë: Genc Nuza, Fatlum Berisha, Bujar Selimaj dhe Mervan Bejtullahu

Stadiumi: “Fadil Vokrri” – Prishtinë

Shpërndaje në: