Pini kafe për ta larguar dhimbjen e kokës

Pini kafe për ta larguar dhimbjen e kokës

Shumë njerëz mund të zgjohen nga gjumi me dhimbje koke, e për shumë të tjerë kjo dhimbje mund të fillojë gjatë ditës.

Shumica prej tyre përdorin medikamente të ndryshme për largimin e dhimbjes së kokës, përcjell Klankosova.tv.

Por, sipas ekspertëve shëndetësorë, kjo dhimbje mund të largohet edhe pa ilaçe, për shembull duke pirë kafe.

Sipas tyre, mund të qetësojë dhimbjen e kokës duke kufizuar enët e gjakut në tru.

Pra, efekti i kafesë në qarkullimin e gjakut mund të qetësojë dhimbjen e kokës dhe t’iu bëjë të ndiheni më të relaksuar.

Shpërndaje në: