Pozhari barazohet me Via Smithin, poston në grupin famëkeq të VV-së, sulmon AGK-në

Periskopi.com Lajme

Dhe, ja që ndodhi. Xhevdet Pozhari, analisti i njohur që mbështet Albin Kurtin dhe Vetëvendosjen, ka postuar në grupin famëkeq “Me Kryeministrin” i famshëm për gjuhën vulgare të urrejtjes dhe për linçimet fashiste ndaj gazetarëve.

Pozhari është bërë i barabartë me profilen e rrejshme “Via Smith”, e cila dikur e mori të drejtën e postimit në këtë faqe.

Analisti ka shkruar në grup “AGK nuk më përfaqëson mua! Liria e shprehjes është e drejtë e secilit.”

Mbyllja e grupit famëkeq: Kur ‘profili i rremë’ mobilizonte VV-në në grupin ku postonin deputetët e Kurtit

Në fakt, AGK nuk reagon siç do të duhej të reagohej ndaj sulmeve të vazhdueshme e të përditshme që bëhen nga ky grup.

Së fundi, AGK e dënoi gjuhën e linçimeve nga grupi i themeluar nga vëllai i deputetes Pacolli, dhe sulmet ndaj saj janë të tmerrshme.