Presidenti Biden pret në Shtëpinë e Bardhë kryeministrin e Greqisë

Periskopi.com Lajme

Presidenti amerikan Joe Biden ka pritur në Shtëpinë e Bardhë kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis.

Presidenti Biden ka shpërndarë fotografi nga takimi me kryeministrin grek dhe bashkëshorten e tij.

Miqësia, partneriteti dhe aleanca mes dy shteteve tona është më e fortë se kurrë”, ka shkruar Biden.