Presidenti i La Liga: Laporta të shkarkohet nga presidenti i federatës

Presidenti i La Liga: Laporta të shkarkohet nga presidenti i federatës

“Joan Laporta duhet të shkarkohet nga presidenti i federatës së futbollit spanjoll”, ka thënë presidenti i La Ligës, Javier Tebas për Onda Cero.

Këto komente vijnë vetëm disa orë pas raportimeve se nuk kishte asnjë provë inkriminuese kundër Barcelonës në çështjen Negreira.

Kjo thjesht konfirmon armiqësinë që Tebas ka për Laportën dhe Barçën.

Presidenti i ligës tashmë ka zbuluar se ai është një mbështetës i Real Madridit.

Shpërndaje në: