Pritet zgjedhja e presidentit, opozita proteston

Pritet zgjedhja e presidentit, opozita proteston

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë ku në rend dite është vetëm një pikë, zgjedhja e Presidentit.

Dy kandidatë nga PDK, janë në garë për postin e presidentit, Hashim Thaçi dhe Rafet Rama. Votimi për president, bëhet në kohën kur opozita po proteston jashtë Kuvendit, ku mijëra njerëz po qëndrojnë në shesh.

Opozita ka paralajmëruar se nuk do ta lejojë zgjedhjen e Thaçit president, duke bllokuar punimet edhe në Kuvend.

Shpërndaje në: