Protesta para ambasadës së Kosovës në Tiranë, shkak vendimet e Qeverisë Kurti

Periskopi.com Lajme

‘Aleanca Për Mbrotjen e Jetës’ ka paralajmëruar protestë të shtunën  para ambasadës së Kosovës në Tiranë, shkak vendimet e Qeverisë Kurti.

“DUAM BASHKIM KOMBËTAR JO PËRJASHTIM KOMBËTAR 🇦🇱❤️🇽🇰”, thuhet në njoftimin e tyre.

Sipas tyre,  vendimit e Qeverisë së Albin Kurti për shpalljen ”NON GRATA nga 3 Janari të 70% të shqiptarëve të Shqipërisë (2 milionë shqiptarë) dhe qindra mijë shqiptarëve të tjerë të mërgatës kosovare, diasporës, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi, Preshevës, etj që për 1000 arsye nuk janë vaksinuar me 2 doza e ku shumica e kanë kaluar virusin dhe kanë imunitet natyral të cilën Qeveria e Kosovës nuk e njeh”, është e pa pranushme.

Dhe si shkak i kësaj do të protestohet në mënyrë paqësore.

Postimi: