Pse u anulua ndeshja më e frikshme në planet – Cili nga luftëtarët donte ta vriste vetën

Periskopi.com Sporti

Ford do të përballej me Sajjad Gharibi, i njohur për fansat si Hulku iranian, në arenën “O2” në Londër në muajin prill, por u tërhoq pasi rivali i tij frikësohej para përballjes.

Martyn Ford ndjeu se duhej të anulonte meçin e tij me Hulk-un iranian pasi pa kundërshtarin e tij që po shpërthente në lot përpara një konference për shtyp mes dyshes, shkruan Mirror, përcjellë Periskopi.

Britaniku, i cili është quajtur ‘njeriu më i frikshëm në botë’, do të përballej me Sajjad Gharibi në një ndeshje boksi më 30 prill në arenën O2 në Londër. Por ai u tërhoq pasi u përball kokë më kokë me kundërshtarin e tij në Dubai si pjesë e një sherri që pa që dyshja duke u konfrontuar.

“Kur u takuam për herën e dytë ku ai u përpoq të më rrëzonte dhe kjo për mua ishte kur fillova të shqetësohesha më shumë për dëmin që do t’i bëhej. Ishte shumë e qartë dhe e qartë se nuk do të kishte kurrë një luftë e drejtë.

“Pas kësaj duhej të bënim një konferencë për shtyp dhe e pashë atë që po qante, ishte i thyer dhe nuk donte të dilte, as të zihej, nuk donte të bënte asgjë, ishte keq. Ai më pas publikoi një postim në mediat sociale që e hoqi disa orë më vonë duke thënë se donte të vriste veten”, tha ai.