Publikohet fotografia nga mediet serbe “cullak” e Josip Broz Titos (Foto)

Publikohet fotografia nga mediet serbe “cullak” e Josip Broz Titos (Foto)

Fotografia në të cilën shihen “jugosllavët” me Titon kryesisht të zhveshur është shkrepur në kampin ushtarak francez.

Me rastin e eksplorimit të gazetarit dhe publicistit Zeljko Zirojeviç në lidhje me jetën e Josip Broz Titos, ai ka hasur në këtë fotografi krejtësisht të panjohur për publikun.

Siç është raportuar nga “Glas Javnosti”, kjo fotografi zbulon se Tito ishte anëtar i forcave ndërkombëtare në Spanjë. /Periskopi/

Shpërndaje në: