Publikohet raporti 24-orësh i Covid-19 në Kosovë

Periskopi.com Lajme

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në 24 orët e fundit 5 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes dhe njoftohet për 7 qytetarë të shëruar nga ky virus.

Në total numri i rasteve aktive është 52.

Njoftimi i plotë i MSH-së: