Qytetari nga Prekazi në 2020 parashikoi plagosjen e policit në Skenderaj

Periskopi.com Lajme

Shaip Jashari nga Prekazi i Skënderajt në vitin 2020 e kishte shpërndarë një video ku e kishte akuzuar rëndë policin e plagosur Enver Smakiqin.

Ja postimi i plotë pa redaktime gjuhësore i vitit 2020:

shperndane sa ma shum ket vido dhe ket shkrim se nuk osht vetem ky rast po ka edhe shum raste tjera kqyrne deri ne fund besoj se ne skenderaj u shkaktu ky problem sherri i nje zyrtari policor i cili quhet enver smakiqi i cili osht i pa ndergjegjshem shkaku i mendjemadhsis se ti i cili nuk din te shprehet me qytetar vetem din me kercnu dhe mu fjalos me popull ky zyrtar policor per mendim temin duhet te shkarkohet sa ma shpejt nga detyra e zyrtarit policor sepse ka me ardh dita qe ka me marr ne qaf dikan ose ka me vra dikan ose ka me vra dikush me dhimet aj qe e vret kta e shkon ne burg se per si vrahet ky zyrtar policor nuk me dhimet as pak se osht i pa njeri kshtuqe i kisha ba apel inspektorjatit policor te prishtines stacjonit policor te skenderajt gjykatav ne kosov qe ti marrin sa ma shpejt hapat e duhur e ta suspendojn nga puna ket polic te pa njeri e mos te marrin ne qaf dikan tjeter se per ndryshe nese ndodh diqka ma teper besoj qe gjitha kto qa i permena ma heret jan fajtor e jo tjeter kush shkaku i ti po hin ne telashe me popull edhe kolegt e ti te punes se sa nuk u kan ky ne komunikacjon skenderaj u kan shum i qet dhe pa probleme prej si u kthy ky me dal ne komunikacjon skenderajt poj shkaktohen probleme me popull shkaku i pandergjegjsis dhe mendjemadhsis se ti edhe pse osht polic e ka nje allti ne shok hallku dikur ja nalin shurren nqep as me pshurr se lan kshtu qe ktu i ka fajet gjykata qe e mbron qiftin e kti zyrtari policor po kta duhet me denu dhe me suspendu nga puna sa ma shpejt se neve popullit kshtu ashtu na ka hup besimi ne drejtsin e kosoves skem bes ne ta skem bes ne gjykata skem bes ne organet shtetrore kshtu qe le te tregojn drejtesin gjykatat ne ket rast e ky po shitet trim me shiptar se me qu anej ure ka me shti bishtin ner kam as klef ska me ba se anej ja vizatojn kryqin ne lul te ballit kallash e anej ja vizatojn ni kryq e knej do me shti dikan me ja vizatu dy se gjykatat pe mbrojn padrejtsin e pe shmangun drejtesin kshtu qe ju kisha ba apel gjykatav nese e shperndan dikush e shohin edhe gjykatat qe te ndermarrin ata diqka me ligj e mos te detyrojn popullin mu merr me kanun se nuk shkon kshtu mu rreh bab e bir nmidis sheshit si ne kohen e milloshoviqit marre per policin e kosoves se shkaku i nje pisi po duhet mej perfshi te gjith po jo nuk jan te gjith te njejt ju lutem shperndane sa ma shum ket vido dhe ket shkrim ndoshta nuk bjen ne vesh te shurdht dhe ne sy te verber se per ni mask nuk rrehet njeri detyra e civilit osht mos me ngjit detyra e policit osht me denu e jo me rreh si shkijet sunet as kush me ma imponu me ngjit masken ndasha me ngjit per siguri temen e ngjes mos dasha se ngjes se ati poj dhimet shendeti jem mashum se mu a qa po aj osht njeri psikopat

Këtu mund ta shikoni videon: https://www.facebook.com/100000780093733/videos/3326700264032611/