Rabiot në dyshim për ndeshjen që Juventus e luan ndaj Chelseat

Periskopi.com Sporti

Adrien Rabiot pritet të jetë një nga mungesat e mëdha të Juventus për ndeshjen ndaj Chelsea.

Mesfushori francez raportohet se është në dyshim për këtë ndeshje, duke iu shtuar kështu listës së emrave si Alvaro Morata e Paulo Dybala, përcjell Periskopi.

Biankoneri luajnë në shtëpi kundër Chelsea, në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve në Champions League.

Lojtari është stërvitur i veçuar nga grupi gjatë stërvitjes që skuadra e Maxi Allegri e zhvilloi mbrëmë.

Kështu, Allegri nuk e di akoma nëse lojtari do të jetë gati për t’i kontestuar londinezët ose jo.

Juve dhe Chelsea garojnë për pozitën e parë në grupin ku shihen si më favorite sesa dy skuadrat tjera. /Periskopi/

Shpërndaje në: