Raporti 24-orësh: 28 vdekje dhe 920 raste pozitive me COVID-19

Periskopi.com Lajme

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24-orësh lidhur me situatën me pandeminë në Kosovë, ku  janë shënuar 28 vdekje dhe 920 raste të infektuara, raporton Periskopi.

Ja njoftimi i plotë:

07 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 15.869 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 938.504 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 318.099 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Nga 10.321 testime, 920 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 28 raste të vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 1.698 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 123.852.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 24.484.
➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!