Reagimi qesharak i lojtarëve të Juventusit kur Ronaldo bëri gabim në stërvitje (Video)

Periskopi.com Sporti

Anësori i Juventusit, Douglas Costa konfirmoi këtë javë se Cristiano Ronaldo është i parritshëm për t’ju ndjekur në stërvitje, por madje edhe një lojtar i madh mund të gabojë, transmeton IndeksOnline.

Ish-sulmuesi i Real Madridit iu bashkua kampionit italian muajin e kaluar për 99.2 milionë funte, dhe i ka impresionuar të gjithë në klub dhe u përshtatë mjaft mirë me bashkëlojtarët e tij të rinjë.

”Është e pamundur ta ndjekësh Cristiano Ronaldon në stërvitje. Kur ne vijmë këtu, ai është tashmë duke u stërvitur, kur ne largohemi, ai stërvitet ende. Kurrë s’kam parë lojtar si ai”, tha Costa.

Në stërvitjen e fundit, në një lojë të gjuajtjeve me kokë dhe me volej, 33-vjeçari rrëshqiti duke bërë që Paulo Dybala dhe Douglas Costa ë fitojnë.

Dybala dhe Costa pas fitores e bën vallëzimin e famshëm, ”L”, nga loja e njohur, ”Fortnite” me shumë të qeshura përreth.

Praia de areia contra Praia de pedra !!! Deu Noix né @paulodybala 🤣😹 @juventus

A post shared by ⚡️DC11⚡️ (@douglascosta) on

 

Shpërndaje në: