Real Madridi përmbys rezultatin dhe mposht Betisin – penalltia e Ramos vulosi gjithçka

Periskopi.com Sporti

Real Madridi arriti sonte t’i fitojë tre pikët e plota në ndeshjen që u zhvillua në kuadër të javës së dytë të La Ligës, ndaj Real Betisit, transmeton Periskopi.

Mysafirët kaluan të parët në epërsi, me golin e shënuar nga Valverde.

Mirëpo, Betis arriti të shënojë edhe dy herë të tjera, për t’i nxjerrë kështu probleme “mbetërve”.

Por, Real Madridi arriti të shënojë po ashtu, dy gola të tjerë dhe të sigurojë kështu tri pikët e para, për këtë sezon në La Liga.

Shpërndaje në: