Reuters: Eleganti dhe gjaknxehti Xhaka – mes dy kombeve

Reuters: Eleganti dhe gjaknxehti Xhaka – mes dy kombeve

Mesfushori zviceran, Granit Xhaka dallohet për inteligjencën e tij, teknikën dhe shpërndarjen e shkëlqyer, por si një lojtar i tillë elegant ai gjithashtu ka një damar të paqëndrueshëm.

Xhaka është ndëshkuar tre herë me karton të kuq për Borussia Moenchengladbach në Bundesliga këtë sezon, pesë herë në përgjithësi, dhe është vetëm 23 vjeç, shkruan Reuters.

Shpërndaje në: