Rio Ferdinand: Guardiola duhet të gjejë Messi-n e Manchester City

Rio Ferdinand: Guardiola duhet të gjejë Messi-n e Manchester City

Ish-trajneri i Barcelonës dhe Bayern Munich ende nuk e ka gjetur yllin e tij të skuadrës siq ka bërë te ish klubet e tij, si ‘Messi’ dhe ‘Costa’ tek Bayern Munich.

De Bruyne dhe Aguero janë duke shkëlqyer nën urdhërat e tij, por Rio Ferdinand i ka rekomanduar se duhet të gjejë lojtar si Xavi e Pedro për të pasur sukses te Manchester City.

“Ai duhet të gjejë Messi, të bëhemi serioz ai nuk mund të gjejë një Messi, por ai duhet të gjejë lojtar sikur Pedro, Xavi dhe Busquets” ka thënë ish lojtari i Manchester United. /Periskopi.com

 

Shpërndaje në: