Ronaldo flet pas ndeshjes: I fsheha emocionet, ishte moment i mrekullueshëm për mua

Periskopi.com Sporti

Cristiano Ronaldo ka thënë disa fjalë pas ndeshjes së tij të parë në aventurën e dytë me Manchester United.

Ylli portugez luajti nga minuta e parë në këtë takim dhe arriti të shënonte dy gola.

Ronaldo ka thënë se ka pasur emocione të shumta, ndonëse i ka fshehur disi ato. Ai ka menduar edhe mbrëmë se si do të paraqitet sonte.

“Isha në stres, por nuk e shfaqa. Pritja është e mahnitshme. Jam këtu të ndihmoj skuadrën dhe të fitoj”, ka thënë Ronaldo pas ndeshjes, transmeton Periskopi.

“Ishte moment i mrekullueshëm (goli), isha i stresuar dhe mbrëmjen e kaluar po mendoja për këtë se sa do të marrë për të treguar përsëri veten. Isha në stres, por ky klub është i mrekullueshëm.

Dy golat e Ronaldos ndihmuan Manchester Unitedin që të merrte një fitore 4:1 ndaj Newcastle United. /Periskopi/

Shpërndaje në: