Rrëfimi prekës i të mbijetuarit të masakrës së Poklekut

Rrëfimi prekës i të mbijetuarit të masakrës së Poklekut

Në emisionin ‘dPt te Fidani’ në T7 po transmetohet cikli i rrëfimeve të të mbijetuarve të luftës.

Sonte është i ftuar Leotrim Caraku, i cili është i mbijetuari masakrës së Poklekut ku u vranë 54 civilë. Ai ka treguar në detaje për historinë se si ka ndodhur ngjarja, ku forcat serbe ia vranë familjen.

Ishte vetëm 9-vjeçar kur arriti që mes 54 të vrarëve të ikte dhe shpëtonte nga një prej masakrave më të mëdha në Kosovë.

Më poshtë mund ta dëgjoni rrëfimin prekës të Leotrim Carakut, të mbijetuarit të masakrës së Poklekut.

https://www.youtube.com/watch?v=ClWgQUtyIh8

Shpërndaje në: