Sabri Fejzullahu feston ditëlindjen, kaq vite i mbush

Sabri Fejzullahu feston ditëlindjen, kaq vite i mbush

Legjenda e muzikës shqiptare, Sabri Fejzullahu, sot shënon një ditë të veçantë në jetën e tij.

I lindur me datën 16 shtator, ai sot feston ditëlindjen dhe mbush plot 76 vite jetë.

Kujtojmë se gjatë karrierës së tij artisti i madh numëron shumë hite.

 

Shpërndaje në: