Shaqiri sezonin e kaluar shënoi dy gola kundër United, sot nuk luajti asnjë minutë

Periskopi.com Sporti

Manchester United dhe Liverpool janë ndarë në paqe në kuadër të javës së nëntë në Premierligë, shkruan Periskopi.

Ndeshja u mbyll me rezultatin 1-1. United kaluanë epërsi me golin e shënuar nga Marcus Rashford në minutën 36’, kurse “Të Kuqtë” e barazuan rezultatin në fund të ndeshjes me Adam Lallanen (85’).

Kurse, sezonin e kaluar, Xherdan Shaqiri shënoi dy gola kundër Unitedin në fitoren 3-1 të Liverpoolit.

Ndërsa, këtë sezon, shqiptari ka qenë jashtë planeve të Klopp për disa javë, edhe pse një kohë ka qenë i dëmtuar. Ai ka luajtur këtë sezon vetëm 25 minuta.

/Periskopi/

Shpërndaje në: