Shoferja profesioniste bën “ekzibicione” me Acura NSX (Video)

Shoferja profesioniste bën “ekzibicione” me Acura NSX (Video)

Katherine Legge ka bërë rrathë të shpejta me Acura NSX, veturë kjo që është lansuar së fundmi.

Makina me 573 kuajfuqi dhe peshë prej 1,724 kilogramëve, e ka kombinimin e përkryer për t’i bërë këto rrotullime, por nevojitet që shoferi të jetë profesionist, transmeton Telegrafi.

Për të kryer këtë veprim, vetura tërheq me rrotat e përparme, teksa të pasmet vetëm rrëshqasin. Por, gjithnjë ka rrezik të humbet kontrolli.

Ngasja që mund ta shihni më poshtë, nuk iu rekomandohet ta provoni!

Shpërndaje në: