Sikur të ishte portier – Mbrojtësi i Frankfurtit bëri ndërhyrjen e sezonit, ia mohoi golin Viniciusit

Periskopi.com Sporti

Skuadra e Real Madrid pati një mundësi të artë të kalonte në epërsi ndaj Eintracht Frankfurt në finalen e Super Kupës së UEFA-s që u zhvillua mbrëmë në ‘Helsinki Olimpic Stadium’ në Finlandë.

Ishte Vinicius ai që godit drejt portës, por mbrojtësi Tuta ia largoi topin nga vija e golit, shkruan Periskopi.

VIDEO

Takimi i kësaj finale u mbyll me rezultatin final në 2:0 me golat e shënuar nga Alaba dhe Benzema.

Reali e nis mirë sezonin e ri, ku qysh në start fiton një trofe.