Sot nis xhiroja e 13-të e Superligës së Kosovës, në program tri duele interesante

Periskopi.com Sporti

Elita e futbollit kosovar vazhdon sot me ndeshjet e xhiros së 13-të.

Tri përballje do të luhen sot në kuadër të xhiros së 13-të.

Sfida më interesante është ajo mes rivalëve për titull, Ballkanit dhe Dritës që përballen mes vete nga ora 13:00.

Të dyja ekipet janë në garë për titull, andaj pritet një ndeshje teje interesante.

Përballje interesante pritet edhe mes Malishevës dhe Llapit.

Llapjanët janë duke kalur formë të mirë në ndeshjet e fundit dhe do të synojnë të marrin fitoren e radhës.

Drenica-Ulpiana është dueli tjetër i ditës së sotme, të dyja ekipet kanë nevojë për pikë dhe pritet të japin maksimumin në fushë.

Të gjitha ndeshjet luhen nga ora 13:00.