Stërvitjet brutale të Eddie Hall që e ndihmuan transformimin 33 kilogramësh të trupit

Periskopi.com Sporti

Përgatitjet e Eddie Hall për megameçin e tij me Hafthor Bjornsson i ka ngazëllyer fansat rreth e qark botës së sporteve luftarake, transmeton Periskopi.

Hall e ka transformuar veten nga një personazh trupmadh, mbipeshë, në një fizik impresiv të gatshëm për ring boksi.

Gjiganti britanik, i cili nga 197 kilogramë ka rënë në 161 kilogramë, duket në formë të jashtëzakonshme dhe atributet e humbjes monumentale të peshës i shkojnë regjimit të pamëshirshëm në stërvitje.

”Jam stërvitur vërtetë shumë së fundmi dhe jam mega i ndezur dhe i uritur për sukses,” tha Hall.

”Duke bërë pesë kardio sesione në javë – përfshirë boks, çiklizëm, not, dhe stërvitje intervale me intensitet të lart. Përveç katër sesioneve të ngritjes së peshës.” /Periskopi.com/

p1esifgou61h031g01qos18mescgb.jpg

 

 

Shpërndaje në: