Studiuesi i jashtëtokësorëve gjendet i vdekur, dyshohet për vrasje të mistershme

Periskopi.com SOK

Teoricieni i konspiracionit e pyeti nënën e tij për të thënë ‘Nëse diçka ndodh me mua, hetoje rastin’ vetëm disa ditë para vdekjes së tij misterioze.

Max Spires, 39 vjeç, babai i dy djemve, u gjet i vdekur në një divan në Poloni, ku ai kishte shkuar për të diskutuar rreth teorive të komplotit dhe UFO’ve, raporton “Mirror”, transmeton Periskopi.

Vdekja e tij fillimisht u konfirmua si natyrore, edhe pse nuk u ekzaminua shkaqet e vdekjes në trupin e tij post-mortem.

Hetime e tij ndaj UFO’ve mund t’i ketë bërë armiq qeveritë të cilët e donin atë të vdekur, thotë nëna Vanessa Bates, 63 vjeç.

Në një mesazh drejtuar mamas së tij vetëm disa ditë para vdekjes së tij, Max shkroi: “Djaloshi yt është në telashe. Nëse diçka ndodh me mua, heto.”

Fillimisht nga Canterbury, Max jetonte në Amerikë për disa vjet, por ishte kthyer në qytet për të qëndruar me nënën e tij, përpara se të lëshonte në Poloni.

Kohët e fundit, ai u tha se po studionte jetën e figurave të mirënjohura në politikë, biznes dhe argëtim.

Në një faqe interneti, Projekti Camelot, një bloger shkroi: “Të gjitha rrethanat janë të dyshimta dhe unë i bëj thirrje të gjithëve që të inkurajojnë lëshimin e detajeve për atë që ka ndodhur me të vërtetë dhe thirrjen për një autopsi”.

Max u varros në varrezat e Canterbury pasi nëna e tij kishte marrë trupin e tij në shtëpi një javë pas vdekjes së tij./Periskopi/