Sulmohet polici i Kosovës nga një serb në Jarinje

Sulmohet polici i Kosovës nga një serb në Jarinje

Një serb që ishte në kërkim është ndaluar dje në pikën kufitare të Jarinjes nga policia.

Policia ka njoftuar se gjatë kontrollit dhe verifikimit  në pikën kufitare, i dyshuari ka arritur të hap derën e automjetit dhe duke shtyrë policin ka arritur të largohet dhe të kalojë në anën tjetër të palës serbe.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori, rasti në procedurë hetimore, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

Shpërndaje në: